Sepaco
 

ورود به سايت | ثبت نام کاربر


فارسی | English

 
 
  Saving Money,Saving Time,Peace of Mind and Credibility

انواع کارت

کارت هوشمندgenovia.jpg

به نوعی از کارت های PVC اطلاق می شود که دارای حافظه و پردازنده می باشند و توانایی ذخیره و پردازش انواع اطلاعات از جمله اطلاعات پرسنلی و مالی را دارند.
کارت PVC

کارت های PVC با ضخامت ها مختلف برای کاربرد های گوناگون از جمله کارت های گارانتی، خدمات پس از فروش و عضویت مورد استفاده قرار می گیرند. کارت های PVC جزو مواد مصرفی کارت پرینتر ها در نظر گرفته می شوند.

PVC-Card.jpg


کارتهای کنترل دستیابی

امروزه تکنولوژی کنترل دسترسی مزایای بسیار زیادی برای همه سازمانها بدنبال دارد. با استفاده از این قابلیت می توان در زمان و هزینه صرفه جویی کرد و امنیت را توسط مدیریت دسترسی اتوماتیک به ورود سیستمها توسط کارتهای شناسایی بهبود داد. همچنین می توان از اطلاعات ذخیره شده در شبکه ها و پایگاده داده ها محافظت نمود.

این کار می تواند توسط کارتهای مغناطیسی یا کارتهای هوشمند غیر تماسی صورت پذیرد.

با استفاده ازکارتهای شناسایی تولید شده توسط کارت پرینترهای Zebra، تنها افراد مجاز می توانند توسط سیستمهای امنیتی احراز هویت شوند.

New Picture (5).png

تقریباًَ تمام سازمانها و نه فقط آنهایی که نگران مسائل امنیتی در سیستمهای خود هستند می توانند از این سیستم کنترل دسترسی فیزیکی بهره مند شوند. کارت پرینترهای Zebra با تنوع زیادی از سیستمهای کنترل دسترسی شامل کارتهای مغناطیسی و کارتهای هوشمند سازگاری دارند و تکنولوژی RFID( فرکانس رادیویی کارتهای شناسایی) امکان پرینت گرفتن این کارتها را بسیار آسان می سازد. 


قابلیتهای استفاده از کارت پرینتر در شناسایی و مراقبت کودکان

حفاظت امن از کودکان اولویتی برای والدین، مراجع قانونی، مراکز پیش دبستانی و سایر مراکز نگهداری از کودکان دارد. در برخی از کشورها دپارتمان پلیس واحد جلوگیری از جرائم را تدارک دیده است که به والدین آموزش می دهد تا بتوانند از فرزندان خود محافظت کنند. این برنامه که Kidprint نام دارد توسط پرینترهای Zebra قابل اعمال است. استفاده از کارتهای پلاستیکی مزایای بسیار زیادی برای والدین و مراجع قانونی به همراه خواهد داشت. مرکز قانونی Yvonne Wooff به عنوان مسئول جلوگیری از جرائم کامپیوتر برنامه موفقی را برای محافظت از کودکان در سال 2001 انجام داده است. با استفاده از یک کارت پرینتر، لپ تاپ، دوربین عکاسی و ابزارهای ثبت اثر انگشت کارتهای شناسایی برای کودکان توسط مراکز پلیس صادر می گردد . این کارتها شامل تصویر، اثر انگشت، قد، وزن، تاریخ تولدو سایر اطلاعات مهم دیگر هستند و به اندازه کارتهای بدهی هستند بنابراین نگهداری آنها در کیف پول توسط والدین آسان است.

این کارتها مزایای بسیار زیادی را به همراه دارند. برای مثال اگر یک کودک گم شود یا دزدیده شود ، والدین او اطلاعات New Picture (6).pngضروری کودک خود را دراختیار دارند که به آنها امکان می دهد با ارائه به مراجع و مراکز قانونی جستجوی هر چه سریعتر کودک خود آغاز کنند. همچنین از آنجائیکه این کارت اثر انگشت را دارا است امر شناسایی کودک بسیار آسان می شود. به والدین پیشنهاد می شود این کارت را هر 2 سال یکبار به روز کنند و برای کودکان تازه به راه افتاده و زیر 7 سال که رشد سریعی دارند پیشنهاد می شود کارت را هر 6 ماه یکبار به روز کنند.

با استفاده از پرینتر مدل P420 می توان بیش از یک هزار کارت در یک ساعت تولید کرد. این کارت پرینترخصوصیات کاربردی ساده ای نظیر همزمانی استفاده از ریبونها را دارد که نیاز به وجود اپراتور را کاهش می دهد و با استفاده از یک کارتریج بطور کامل گرد و خاکهای موجود در سطح کارتها را قبل از پرینت شدن آنها پاک می کند. داده هایی که در سیستمهای کامپیوتری به منظور چاپ بر روی کارتها ذخیره می شوند در اداره پلیس هم نگهداری می شوند و مزایای دیگری هم دارند. بطور مثال اگر یک بچه گم شود در ظرف چند دقیقه پلیس می تواند به داده های دیجیتال شامل تصویر و اثر انگشت وی دسترسی پیدا کند. والدین از این برنامه اظهار رضایت بسیار کرده اند و از اینکه می توانند در مواقع اضطراری مشکل خود را بسادگی با پلیس در میان بگذارند بسیار خرسندند.


کارتهای جایگزین گواهینامه های راهنمایی و رانندگی

گواهینامه های راهنمایی و رانندگی از جمله بیشترین اسنادی هستند که در سراسر جهان بکار می روند. بنابراین باید درصدد بود تا بتوان گواهینامه های مبتنی بر کارت کارتهای هوشمند برای شناسایی بهتر رانندگان و در نظر گرفتن حقوق آنها ایجاد کرد.

گواهینامه رانندگی مبتنی بر کارت هوشمند محافظت امن از داده های شخصی رانندگان را شامل می شود و بیانگر این مطلب است که فرد شرایط لازم برای استفاده از وسیله نقلیه مخصوص را دارا است. با استفاده از یک تراشه ریزپردازنده که در کارت جاسازی می شود ذخیره و مدیریت داده ها آسان می شود . داده های موجود در کارت شامل موارد زیر هستند:

• داده های شناسایی ( نام، آدرس و ...)New Picture (7).png

• شماره گواهینامه رانندگی

• وضعیت وسیله نقلیه رانندگی( اتومبیل، موتورسیکلت، کامیون و...)

• اثر انگشت

• امضای شخص

مزایای استفاده از کارتها

با ذخیره داده های گواهینامه در یک PIN و یک تراشه محافظت شده، ریسک جعل یا دزدیده شدن کارتها پائین می آید . بعلاوه داده هایی که در کارت ذخیره می شوند نظیر صلاحیت لازم جهت استفاده از وسایل نقلیه، را می توان به راحتی و به سرعت به روز نمود. این قابلیت به کارت چرخه حیات و عمر بیشتری می دهد و این امکان را فراهم می کند که بتوان کاربردهای مرتبط به کارت را در هر زمان برای ثبت یک وسیله نقلیه بکار برد. از جمله مزایای دیگر این کارت می توان موارد زیر را نام برد:

• دارا بودن سیستم Real time

با وجود قابلیت کارایی آفلاین این کارتها ، پلیس قادر است با استفاده از پایانه های قابل حمل و نقل به راحتی به اطلاعات راننده در هر زمان و هر مکان دسترسی داشته باشد. بنابراین در موارد تخلفات رانندگی( سرعت غیرمجاز، پارک در محلهای غیرقانونی و ...) جریمه این موارد را مستقیماً در کارت انتقال می دهد و بنابراین جریمه های کاغذی و نگهداری نسخه های آنها از بین می رود. بعلاوه به روز کردن داده های موجود در کارت نظیر آدرس، نام و وضعیت رانندگی می تواند بصورت همزمان انجام شود و تغییرات آن در پایگاه داده مرکزی نیز اعمال شوند.

• رانندگی امن تر و کاهش نرخ جرائم

از آنجائیکه رانندگان می توانند نسبت به اقدامات انجام شده خود راحت تر پاسخگو باشند این امر تصادفات کمتر و عادت پاسخگویی بیشتری را در پی خواهد داشت و از آنجائیکه مراکز تجاری بیشتر خواهان این هستند که اطلاعات موجود در کارت را به عنوان معیاری برای شناسایی افراد در خرید کالاها و خدمات بکار ببرند، فعالیتهای غیرمجاز کمتر خواهند شد.

• امکان جمع آوری بهتر جریمه ها

با استفاده از این قابلیت حجم زیادی از جریمه ها می توانند توسط سیستمهای پرداخت اتوماتیک جمع آوری شوند .

enhanced-driver-license-wa.jpg

همه سازمانها در سراسر جهان می توانند از کارت پرینترهای Zebraبرای ایجاد گواهینامه وکارتهای راهنمایی و رانندگی در زمان و مکانهای مورد نیاز استفاده کنند. این کارت پرینترها شهرت بی نظیری در قابلیت اطمینان دارند که سایر دستگاههای دیگر در سراسر دنیا نمی توانند از نظر ایجاد کارتهای حرفه ای و با کیفیت بالا از آنها سبقت بگیرند.


کارت مورد استفاده مراکز بهداشت و درمان

یكی از كاربردهای مهم این كارت در جهان، كارت درمان است. كارت درمان هوشمند این امكان را فراهم می آورد كه اطلاعات هویتی و درمانی فرد بر روی كارت ذخیره و امكان نوشتن و خواندن اطلاعات و نیز انتقال مطمئن این اطلاعات نوشته شده به مقاصد ذیربط مهیا گردد.

اهداف کارت درمان هوشمندhealthcareIDcard.jpg

با استفاده از این طرح موجود می توان جایگزینی روش فعلی (دفترچه های درمان) ‌را با كارتهای هوشمند انجام داد تا اطلاعات از حالت كاغذی خارج و به صورت الكترونیكی درآیند.

با داشتن اطلاعات دیجیتالی امكان دسترسی به اطلاعات با ارزشی فراهم می آید كه با اتكا به آن می توان به برنامه ریزی های كلان در بخش درمان و دارو، كاهش هزینه ها، جلوگیری از اتلاف منابع و … دست یافت.

با ارائه این کارت بیماران مي توانند هنگام بروز بيماري، خدمات درماني مورد نياز خود را براحتي و در کوتاه ترين زمان ممکن دريافت کنند. طراحي کارت هوشمند توسط شرکت سپاكو به گونه اي صورت خواهد پذيرفت که مزاياي فراواني را براي بیماران و ارائه کنندگان خدمات در بر خواهد داشت . جمله از مهمترين این مزایا مي توان به دارا بودن پرونده پزشکي و سابقه بيماري افراد ، ثبت اطلاعات حياتي افراد در کارت، امکان تمديد بدون مراجعه حضوري بیمار ، کنترل و محاسبه ميزان کارکرد پزشکان و مراکز ارائه کننده خدمت ، کاهش سوء استفاده و ميزان استفاده غيرمعمول از يک کارت و... اشاره کرد.


کارتهای شناساییID 
CARD.jpg

کارت پرینترهای Zebra می توانند بطور گسترده ای جهت ارائه کارتهای شناسایی استفاده شوند. توسط قابلیتهای آنها می توان اطمینان حاصل کرد که نیروهای انسانی بسیار امن و به عنوان مالکیتهای معنوی در نظر گرفته می شوند. کارتهای حرفه ای و شخصی کارمندان برای امنیت، کنترل دستیابی و ثبت زمان ورود و خروج با هر یک از کارت پرینترهای Zebra با قابلیت بالای چاپ می تواند ارائه شود. این کارت پرینترها قابلیت کار با هر نوع کارتها شامل کارتهای مغناطیسی و کارتهای هوشمند را دارا هستند.


کاربرد کارت پرینترها در صنعت

سازمانها، مؤسسات دولتی، مدارس و شرکتها از کارت پرینترهای Zebra بهره می گیرند تا بتوانند خصوصیاتی که افراد را منحصر به فرد می سازند بهبود داده و آنها را ارتقا دهند. با استفاده از این کارت پرینترها ابزاری در اختیار است که بتوان کارتهای شناسایی با امنیت بالا برای کارمندان، کارتهای شناسایی، کارتهای عضویت و وفاداری و سایر کاربردهای دیگر برای مدیریت کسب و کارها در اختیار داشت.

صنایع حمل و نقلNew Picture (12).png

در این صنایع برای شناسایی افراد یا سایر کاربردهای مور نیاز با کارایی مطلوب می توان از کارت پرینترهای Zebra استفاده کرد و به مسافران ارزش، راحتی و امنیت هدیه کرد. همچنین می توان از کارتهای شخصی شده برای کاربردهای انفرادی یا ابزاری برای گذر از اتوبوس، قطار، مترو و سایر وسایل حمل و نقل عمومی بهره جست.

به منظور امکان استفاده سریعتر می توان در این راستا از کارتهای غیرتماسی استفاده کرد.

در شرکتهای هوایی نیز می توان از این کارتها بهره جست.برای مثال می توان سیستم امتیازی و دریافت هدیه برای مسافرین کثیرالسفر را به مرحله اجرا گذاشت. بر اساس این سیستم مسافرینی که از شرکت هواپیمایی خاصی جهت مسافرتهای خود استفاده میکنند پس از عضویت، کارت عضویتی دریافت خواهند کرد که همه مسافرتهای آنان در این کارت ثبت میگرد و پس از رسیدن به میزان مشخصی قادر به استفاده از امتیازات ویژه ای خواهند بود.

این کارتهای عضویت بر اساس میزان امتیازات مسافر به رنگهای مختلفی قابل تفکیک خواهند بود . به عنوان مثال می توان از جمله امتیازات دریافت این کارتها به موارد زیر اشاره کرد:

- ارجحیت در تحویل و دریافت بار

- تخفیف بلیط

- پروازهای رایگان در شبکه پرواز

- برخورداری از اولویت در ذخیره جا

- تضمین ذخیره جا

- امکان بهره برداری از سالن مخصوص پذیرایی در فرودگاه مبدأ

- امکان بهره مندی از اضافه بار مجانی

- بهره مندی از اولویت پذیرش (چک این) مسافر

- امکان استفاده از خدمات حمل و نقل از فرودگاه به شهر

- بهره مندی از اولویت در دریافت بار

- امکان بهره برداری از سالن مخصوص پذیرایی در فرودگاه مقصد

- جای از قبل تعیین شده در داخل هواپیما


کارتهای وفاداری و پاداش

کسب و کارهای متعدد در جستجوی راههایی هستند که بتوانند به مشتریان خود پاداش دهند و در نتیجه خرید و وفاداری آنها را بهبود دهند.

طبق گزارش ICMA کارتهای وفاداری فروش مجدد و حفظ مشتری را تا 43% افزایش می دهند و باعث برگشت هر چه بیشتر مشتریان و ایجاد رابطه پایدار و محسوس با آنها می گردند.

طراحی و پیاده سازی کارتهای وفاداری در سالنهای آرایشی، فروشگاههای خرده فروشی، کلوپهای ورزشی و سایر loyalty card.jpgمکانها برای تقدیر از مشتریان منظم و باقاعده می تواند راهکار مناسبی برای کسب وکارهای کوچک محسوب شود. این کارتها که از آنها با عنوان کارت پاداش نیز یاد می شود مشابه کارت اعتباری یا بدهی هستند و نشاندهنده این مطلب هستند که دارنده کارت دارای ارزش تجاری است و بدین سبب از وی قدردانی شده است. این کارتها عمدتاً بارکد یا نوار مغناطیسی دارند و می توانند به راحتی اسکن شوند . برخی از آنها دارای تراشه نیز هستند. در مغازه های خرده فروشی کارتهایی به مشتریان داده می شوند که به عنوان مدرکی برای شناسایی مشتریان بکار می روند و با ارائه آنها فروشنده در خرید جاری تخفیف اعمال خواهد کرد. با استفاده از کارت پرینترها مالکین مشاغل می توانند کارتهای پلاستیکی خود را برای هر مناسبتی در نظر بگیرند.از آنجائیکه ارائه گواهی کاغذی و ردیابی آنها اغلب مشکل است با این کار می توان سهولت هر چه بیشتری در کارها اعمال کرد. بر خلاف گواهی کاغذی این کارتها می توانند بارها و بارها بکار روند و مشتریان می توانند مبلغ خاصی در کارت را برای استفاه مجدد شارژ کنند.

از آنجائیکه از این کارتها می توان در سطح وسیعی برای مناسبتهای مختلف از قبیل هدیه روز کریسمسس، روز پدر، روز مادر و سایر مناسبتها استفاده کرد دارا بودن یک کارت پرینتر امکان خوبی است که بتوان هر یک از این کارتها را متناسب با نیازهای مختلف ارائه کرد. کارت پرینتر P420 توانایی تولید تمام رنگها با قدرت تفکیک پذیری بسیار زیاد ، تصاویر گرافیک مطلوب و بارکدها را دارا است . بعلاوه این کارت پرینتر فقط در مدت زمان 35 ثانیه هر دو طرف کارت را پرینت می گیرد و کاربرد بسیار آسانی دارد.


کارت های عضوبت

membership_card_thh.jpg

اعضای هر سازمان از جمله مهمترین دارایی آن سازمان محسوب می شوند. ارزش افزوده و امنیت برای اعضا همراه با پرینت حرفه ای و کارتهای عضویت شخصی سازی شده شامل نام و تصویر آنها ایجاد می شود. بارکدهای موجود در روی کارتها نیز حاوی اطلاعات دسترس پذیری و قابل اطمینان برای اعضا می باشند. همچنین با استفاده از نوارهای مغناطیسی موجود می توان زمان آغاز عضویت، زمان اتمام عضویت و سایر فعالیتهای مورد نیاز عضویت را ثبت و تحلیل کرد.


کارتهای شناسایی ملی (Cards National ID) 

National ID Cards.jpg

دنیای پیشرفته امروزی افراد متقاضی امنیت شخصی و همچنین حفاظت در قبال جرائم مختلف هستند. این کارتها ابزارهایی فراتر از امنیت فراهم می کنند و به عنوان کارتهای تأمین اجتماعی و شناسایی ملیت فرد محسوب می شوند. کارت پرینترهای Zebra از شهرت بی نظیری برخوردارند که هیچ پرینتری نمی تواند از نظر ایجاد تصاویر با کیفیت بالا و حرفه ای در سطح جهان با آنها رقابت کند.
قابلیتهای استفاده از کارت پرینتر در دانشگاهها

دانشگاهها در جستجوی راههایی برای ارائه خدمات بهتر به دانشجویان و پرسنل خود و به حداقل رساندن هزینه های خود هستند.

کارتهای شناسایی چندمنظوره می توانند در دانشگاهها مورد استفاده قرار بگیرند. با استفاده از پرینتر مدل P310 و استفاده از قابلیتهای بالای آنها مسئولین دانشگاهها می توانند به کارتهای هوشمند رمزنگاری و کارتهای مغناطیسی نیز روی آورند. علاوه بر کاربردهای سنتی کارتهای شناسایی برای امنیت و کنترل دستیابی، از این کارتها می توان به عنوان پول الکترونیکی و کارتهای بدهی نیز استفاده کرد. با استفاده از نرم افزار MULTOS که کارکردهایی برای هماهنگ شدن با کتابخانه ، امانت گرفتن کتابها، دسترسی به شبکه اینترانت ، ذخیره اطلاعات دانشجویان، اساتید و پرسنل اجرایی دارد، این کار امکانپذیر می گردد. . این نرم افزار اجازه نصب برنامه های کاربردی چند منظوره را می دهد و این برنامه ها می توانند جداگانه و بصورت امن در یک کارت هوشمند جاسازی شوند.

هر برنامه توسط سیستم عامل خود مجزا می شود . New Picture (13).png

سیستم عامل کارتهای هوشمند اولیه اجازه نصب یا پاک کردن کاربردها را نمی داد اما نرم افزار MULTOS این کار را امکانپذیر ساخته است و می توان نرم افزارهایی با قابلیت شخصی سازی بیشتر تولید کرد که بتوانند با سیستم عامل کارتهای هوشمند مطابق با نیاز دانشگاه هماهنگ شوند. توسط پرینتر P310 دانشگاهها قادر به اداره امور زیادی می شوند و دسترسی بدون تماس با استفاده از تراشه MIFARE® امکانپذیر می گردد. همچنین این کارتها امکان امانت کتاب، حضور و غياب، استفاده از سلف سرويس، دربهای امنيتی و دسترسی به شبکه اینترانت دانشگاه را فراهم می کنند.

بعلاوه این کارتها خصوصیات دیگری نیز دارند که آنها را به کارتهای شناسایی جامع تبدیل می کند. برای مثال خصوصیات تدارک دیده شده در کارت هوشمند به کارتهای شناسایی این امکان را می دهند که با سیستم پرداخت الکترونیکی Mondex یکپارچه گردند. با استفاده از این امکان دانشجویان و کارمندان می توانند پیش پرداخت داشته باشند و پول را بصورت الکترونیکی در کارتها ذخیره کنند. توسط یک تراشه ریزپردازنده امن کامپیوتری کارتهای شناسایی جدید یک کارت بدهی هستند که با حساب بانکی کاربر ارتباط دارند و می توانند برای خرید کالاها و خدمات در سطح ملی و بین المللی بکار روند. با استفاده از این قابلیتها کارتهای بدهی نیاز به حمل پول نقد را کاهش می دهند و بنابراین انجام تراکنشها را بسیار آسانتر می سازند. با استفاده از خصوصیاتی که بیان گردیدند، کارت پرینتر مدل P310 مناسبترین کارت پرینترها برای دانشگاهها به شمار می روند و این کارت پرینترها قابلیت تولید کارتهای چندمنظوره را با کیفیت بالا همراه با کارتهای هوشمند و مغناطیسی دارا هستند.


 

Copyright 2010 By Sepaco-tech All Rights Reserved.
طراحی پرتال و بهینه سازی سایت توسط کاسپید